Ynni Basket Campille on ilmoittautunut hienosti yli 20 pelaajaa. Nyt on kuitenkin loppukirin aika ilmoittautumisissa – Ilmoittauminen päättyy sunnuntaina 6.3.
Ynni Basket Camp on mikro-A-junioreille (synt. 1997-2008) suunnattu korisleiri, joka järjestetään hiihtolomaviikolla 7.-10.3. (ma-to) Karjasillan koululla. Leirin valmennusvastuussa ovat miesten edustusjoukkueen ammattilaispelaajat: Vesa Heinonen ja Ynnin amerikkalaispelaajat Sherman Blanford, Trevante Drye ja Joe Edwards.Leirin teemana on pelaajan henkilökohtaisten lajitaitojen kehittäminen.
Leirin hinta on 20€ ja leirimaksu suoritetaan ilmoittautumisen yhteydessä sähköpostiin lähetettävällä laskulla.
HUOM! Mikäli pelaaja pystyy osallistumaan yhtänä tai kahtena päivänä hinta on 10€ ja 3-4 päivän hinta on 20€. Ilmoita ilmoittautumisen yhteydessä, mikäli pelaaja ei voi olla jokaisena päivänä mukana leirillä.
Mikroikäisten ja -minityttöjen (synt. 2004-2008) harjoitusryhmä harjoittelee joka päivä klo 12.00-13.30 ja minipoikien (synt. 2004-2005) sekä sitä vanhempien junioreiden ryhmän harjoittelee klo 13.30-15.30.
Mukaan harjoituksiin tarvitaan normaali koripallovarustus: koripallo, shortsit, t-paita ja juomapullo.
Ilmoittautuminen su 6.3. mennessä myClubin kautta: https://onmky.myclub.fi/flow/events/272529
Lisätiedot:
Mika Lustig
mika.lustig@onmky.fi
Puh. 044-0202228
Tervetuloa mukaan!