P = Pojat      T = Tytöt      U = Under

Harjoitusajat ja -paikat elokuusta toukokuuhun. Uudet pelaajat Tervetuloa!

Tässä harjoituspaikkojen osoitteet:

Ouluhalli: Ouluhallintie 20, 90130 Oulu
Luovin liikuntahalli Kisälli: Salmelantie 3, 90100 Oulu
Tuiran koulu: Koskitie 27, 90500 Oulu
Myllyojan koulu: Karvarinaukio 15, 90650 Oulu
Rajakylän yläaste: Ruiskukkatie 4-6, 90580 Oulu
Oulun Kansainvälinen koulu: Kasarmintie 4, 90130 Oulu
Madekosken koulu: Konttisentie 100, 90310 Oulu
Kaukovainion koulu: Hiirihaukantie 4, 90250 Oulu
Maikkulan yläaste: Jatulikivenkatu 3, 90240 Oulu
Pateniemen yläkoulu: Sahantie 2, 90800 Oulu
Pitkäkankaan koulu: Opintie 6, 90460 Oulu
Kastellin monitoimitalo: Sairaalanrinne 5, 90220 Oulu
Raatin liikuntakeskus: Raatintie 2, 90100 Oulu

 

Lue harjoitusvuorotaulukkoa näin:
Esim. ”MU19 White (s. 2005-2006)” tarkoittaa Miehet alle 19 vuotta, vuosina 2005 ja 2006 syntyneet.
Viikonpäivän kohdalta löytyy harjoituspaikka ja kellonaika.
Kaupunki saattaa kauden aikana peruuttaa/siirtää joitakin vuoroja esim. yo-kirjoitusten takia. Valmentajat saavat näistä tiedon hyvissä ajoin.
Taulukossa on meille myönnetyt harjoitusvuorot. Vuoroa voi edeltää tai seurata tukiharjoittelu valmentajan suunnitelmien mukaan.

 

U8 ja U10 (s. 2014-17) -joukkueiden harjoittelu jatkuu elokuussa koulujen alettua!

 

  Ma Ti Ke To Pe La Su
W2007-09

Rajakylä

17.30-19

Ouluhalli B

12-13.30

 Ouluhalli B

19.30-20.30

Rajakylä

17.30-19

Ouluhalli B

12-13.30

   
W2010  

Rajakylä

19-20.30

 

Myllyoja

16-17.30

Rajakylä

16-17.30

   
W2011-12

Rajakylä

19-20.30

 

 

Myllyoja

17-18.30

       
W2013-2014

Rajakylä

16-17.30

 

  Myllyoja 16-17        
               
  Ma Ti Ke To Pe La Su
M2006 White

Ouluhalli B

15-16.30 

Ouluhalli B

18-19.30

Ouluhalli B

18.30-20 

Ouluhalli B

20.30-21.30

 

   
M2006-08 Red

Pitkäkangas

17.30-19 

 

Rajakylä

20.30-22

Rajakylä

20.30-22

   
M2008 White

Myllyoja

16-18

 

Ouluhalli B

19.30-20.30

 

Ouluhalli B

17.30-18.30

 

   
M2009 White

Ouluhalli B

10-11.30

Ouluhalli B

10-12

Ouluhalli B

14.30-16

Ouluhalli B

10-12

 
M2009-10 Red

Rajakylä

17.30-19

Rajakylä

19-20.30

Myllyoja

18.45-20.30 

 
M2010 White

Rajakylä

16-17.30

Ouluhalli B

20.30-21.30

 

   Rajakylä 17.30-19  
M2011

Pitkäkangas

19-21 

Rajakylä

17.30-19

 

Rajakylä

19-20.30

 

 
M2012 White

Myllyoja

18.00-19.30 

Rajakylä

19-20.30

 

Myllyoja

17.30-18.30 

M2012 Red

Pitkäkangas

16-17.30 

Myllyoja

18.30-19.30

 

Myllyoja

16-17.30

 
M2013-14 White  

Rajakylä

16-17.30

Rajakylä

16-17.30

 
M2013-14 Black

Rajakylä

16-17.30

Rajakylä

16-17.30

   
               
  Ma Ti Ke To Pe La Su
Miesten edustus

Ouluhalli B

16.30-18 

Ouluhalli B

16.30-18 

Ouluhalli B

16.30-18 

Ouluhalli B

16-17.30

Ouluhalli B

16.30-18 

   
Naisten edustus

Ouluhalli B

18-19.30

Ouluhalli B

18-19.30

 

Ouluhalli B

18-19.30

   
OBA (Miehet 2)

Ouluhalli B

19.30-20.30

Rajakylä

20.30-22

 

 

Ouluhalli B

19.30-20.30

   
OBAXI

Ouluhalli B

 

20.30-21.30 

   

Rajakylä

20.30-22

 

   
Kaikki (Miehet harraste)

Ouluhalli B

20.30-21.30

   

Myllyoja

17.30-18.45

 

 

 
Pepa (Naiset harraste)  

Myllyoja

18.30-19.30

       
Tönköt

 Rajakylä

20.30-22

 

         

 

Osoite:
Raatintie 7
90100 Oulu

Yhteystiedot:
Nuorisopäällikkö Lars Ekström
+358440202228
lars.ekstrom@onmky.fi

Yhteistyökumppani
Stadium_logo.svg

Facebook
ONMKY Juniorit